Yeni Dinozor Türlerini 3D Tarama ve Yazdırma

Paleontoloji sinir bozucu olduğu kadar büyüleyici bir çalışma koludur. Örneğin, sadece canlının sol yarısını bulmak için, dinozor bilinmeyen türler unearthing düşünün. Biri ne yapar? Dijital iplik çağda, bu bilmece daha kolay 3D tarama ve 3D baskı tarafından sunulan yetenekleri sayesinde, hayal olabilir daha çözümlenir.

Bu bu hafta kemiklerin eşleşen çiftleri bulma zorluğu rağmen dinozor yeni tanımlanmış türler açıkladı Alaska, Fairbanks, Üniversitesi’nden araştırmacı Dr. Patrick Druckenmiller ve ekibi deneyim oldu. Yeni dino kez Alaska Kuzey Eğim dolaştı ve şimdi olduğu gibi modern bilimin bilinen bir hadrosaur veya ördek gagalı dinozor olduğu Ugrunaaluk kuukpikensis  (Yayın: Acta Paleontologica Polonica.)

dino-3d

Dr Druckenmiller ve ekibi aptly adlı Liscomb Bonebed yeni türlerin fosillerini buldu. Onlar güvenle yeni bir tür bildirmek için yeterli kemikleri ortaya rağmen, onlar yüzünden eşleşen çiftler düşük oranda kendi bulgularının vücudu görüntüleyen bir engel ile karşı karşıya. Ne zaman Michael Hollanda veIan Sayers bu durumdan duydum, ancak, çözüm sağ köşede oldu. 3d tarama ve baskı doğal tarihi ve uzman bir uzman, sırasıyla, Hollanda ve Sayers eşsiz fosiller 3D tarama ve baskı arkadaşı kemiklere 3D Systems’in dijital iplik teknolojileri ile araştırmacılar bağladı.

“Biz tahmin veya kafatası neye benzediğini konusunda yaratıcı olmuş, ama yaptığımız takdirde ciddi asimetri ve distorsiyon olurdu olabilirdi” Holland dedi. “Bilimsel yaklaşım 3D tarama tam fosilleri almak ve ayna muktedir ve bunları doğru bir şekilde çoğaltmak oldu. Biz sadece yapabileceği 3D tarama ve 3 boyutlu baskı ile söyledi. ”

 

Yerine fosillerin daha kendilerini seçilmiş kemiklerin numerik kullanarak, Sayers ve Hollanda kullanarak tarama başladı Geomagic Yakalama 3D tarayıcı. Sayers göre, her kemiğin tamamen çalışan 3D model oluşturmak için her fosil ve az 5 dakika taramak için birkaç dakika sürdü.Kullanımı Geomagic Wrap, takım doğru 3D verileri oluşturulan ve eşleştirme kemikleri yapmak için yansıtılmış. 3 boyutlu yazıcılar www.3boyutluyazici.com.tr’den bakılır.

Bir gün içinde, aynalı kopyaları STL verileri hazırlanmış ve üzerinde baskıya hazır olan Projet 660 tam renkli 3D yazıcıdan. “Projet 660 alçı parçaları sertleştirilmiş üretir ve bu boya için ideal bir yüzey ise,” Holland dedi. “Biz genellikle bu yazıcıların tam renkli özelliklerini kullanmak ama biz tek renkli baskılar için gittik bu kez çok gerçekçi bitirir ekleyebilirsiniz. Projet 660 parça sert ve kemik gibi ve de biz inşa iskeletler için kullanmak tutkal, pim ve çivi ile iyi çalışır. ”

Bahisler alçı ve 3D baskılı kemik parçaları hem kullanma, Hollanda, tüm iskelet yapı derhal çalışmaya gitti. Bazı çivi, tel, bazı boya ve beceri bir çok şey biraz, takım rekor sürede tam iskeleti inşa.

 

Aslında, Hollanda sergi için 3 tam iskeletler oluşturmak için baskı altında idi.”3D tarama ve baskı büyük bir zaman tasarrufu yarattı” dedi. “Ben bir veya iki gün içinde neredeyse bir gecede ve 3D baskılar 3D veri vardı.”

Druckenmiller Bu 3D dijital tarama ve baskı bizim meslekte ne devrim nasıl bir çok serin ve gerçek bir örnektir “dedi. Sadece görüntü için, ancak araştırma genel klasmanda için. Sonuç olarak, biz sergi için dinozor yeni bir tür yeniden edebiliyoruz – her zamankinden daha hızlı olabilir “.

Tam vaka çalışmasını okuyun burada.

(Visited 10 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir