Yeni 3D Baskılı Sanat Koleksiyonu

Ünlü sanatçı ve tasarımcı Daniel Widrig oluşturmak için Stratasys ile işbirliği yapıyor fütüristik 3D baskılı sanat koleksiyonu. Toplama başlıklı The Descendants | sergide, ZKM yapılacaktır: yaklaşan ‘Exo-Evolution globale’ açıklanacak olması nedeniyle Sanat ve Medya, Karlsruhe, Almanya, 30 Ekim açılış Merkezi.

Teknolojik gelişme ve hesaplama kapasiteleri spiral devam fütüristik bir bağlam Keşfetmek, The Descendants üstün yapay zeka ve teknolojik tekillik ve nasıl gelecek sentetik organları bakmak ve hissedebilirsiniz artan olasılığını giderir. “Böyle 3D baskı, zaten insan formunun özelleştirme ve geliştirme kolaylaştırılması gibi gelişmiş teknolojileri ile biyolojik olmayan zeka post-insan dönemin kavramları artık çok daha akla yatkın olduğunu,” Widrig açıklıyor.”Geleceğin gerçek dünya kısıtlamaları yüz oluşturulacak nasıl yeni malzeme organları üzerinde spekülasyon başlamak için kaçınılmaz ama heyecan verici tasarım mücadeledir.”

 

Ayrıntılı insansı rakamlar karmaşık dijital kompozisyonlar ile erkek ve kadın figürleri yüksek çözünürlüklü 3D taramalar örtüşen tarafından geliştirilmiştir. Hayata dijital görüntüleri getiren parçalar 3 boyutlu yazıcı kullanılarak yazdırılan vardı Stratasys ‘rengini, çoklu malzeme 3D baskı teknolojisi. Bu yaşam boyutu, insan ölçeğinde, malzemelerin bir dizi her parçanın karmaşık geometrik üretmek için Widrig etkin (boyut: 1751 x 452 x 292mm [Kadın], 1848 x 627 x 342mm [Erkek]). Ayrıca Widrig sağlarken, sıvı, adet insana benzeyen özellikleri oluşturmak için – Stratasys ‘renk, çoklu malzeme 3D baskı teknolojisi sayesinde başarılabilir – insan formunda ve soyut fütüristik yapıları hem ilham Çizim, Widrig sert ve esnek malzemeler ile rengi kombine Bir uzaylı varlığını canlandıracak.

daniel-widrig-3d-printed-art

“Neredeyse on yıldır 3D baskı kullandıktan sonra, şimdi benim stüdyo iş akışının doğal bir parçasıdır ve heykeller karmaşık geometrileri sadece başka bir şekilde bu ölçekte üretilen olamazdı,” Widrig devam ediyor. “Koleksiyonuna özgünlük ve derinlik gerçek anlamda ekler sentetik yaşam formları ve ileri teknolojilere odaklanan bir proje üzerinde Stratasys ‘üstün çoklu malzeme 3D baskı yetenekleri ve üretim tekniklerini kullanarak benzersiz bir sinerji oldu.Stratasys ile çalışmak bize tasarım ve başka türlü mümkün olmuştur asla iddialı bir projeyi gerçekleştirmek için büyük bir fırsat sağladı. “

“Globale Stratasys ‘görücüye edilecek 3D baskılı koleksiyon’ ve Widrig en sanat formları kısmı: Exo-Evolution ‘sergisi, en son teknolojileri ve sürekli teknolojik evrim tarafından şekillendirilmiş olan yeni gerçekliklerin sanatsal kullanımına odaklanır,” diyor Naomi Kaempfer, Yaratıcı Yönetmeni, Sanat Moda Tasarımı, Stratasys. “The Descendants şeyler yapılır yol devrim olarak Stratasys ‘temel amacının başka mükemmel bir örnektir.”

(Visited 12 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir