Kusursuz 3D Baskılı Mimari Şekiller

Yarım düzine yıl önce İstanbul’da eğitimini tamamladıktan sonra, Mimarlık University College Londra Bartlett School şimdi bir öğretim arkadaşı Dağhan Cam, 3D baskı teknolojisi ile mimari odaklı algoritmik tasarımlar birleştirmek için İngiltere’ye geldi.Cam, sanat mimari üretim yaptığı 3 boyutlu baskılı prototipler içine karmaşık ve soyut biçimleri uygulanması üzerinde duruluyor doğru onun yetenek ve bilgisini dişli vardır.Büyük ölçekli 3 boyutlu yazıcı baskı projeleri için robotik imalat yararlanarak, Cam şık ve tasarım öngörülemeyen hem yabancı gibi yapılar yaratmayı başarmıştır.

 

3D yaptığı son 3D prototip baskılı yazdırmadan önce, Cam ile yaptığı deneyimlerini kullanılan CUDA paralel programlama modeli, onun soyut tasarlanmış yapıyı tamamlamak için algoritmaları kullanan onun robot imalat sistemini eğitmek ve NVIDIA GPU’ları. 3D modeli kullanılarak tamamlandıktan sonra Quadro K6000 grafik kartı veTesla K40 GPU hızlandırıcı, Cam Boston Limited döndü ve 3D onun modernist prototip tasarımını yazdırmak Materialise. Prototip 3D tek parça halinde büyük ölçekli ve karmaşık baskılar üretim kapasitesine sahiptir Mateiralise en yüksek çözünürlüklü Mammoth stereolitografi yazıcı basılmıştır. Bitmiş prototip moma veya Louvre içinde görüntülenmesi için mükemmel uyum arayan, karmaşık soyut ve göze son derece sevindiricidir. Eşsiz ve şık görünüyor rağmen, Cam 3B aklında pratik amacı ile prototip baskılı yarattı.

3d-baskı-yazıcı

Mimar hala yapısal bütünlüğünü korurken, 3D baskı teknolojisi ile robot imalat karıştırarak, bir, mimari projelerde ihtiyaç duyulan malzeme miktarını en aza nasıl kanıtlamak için çalışıyor. Mimar nedeniyle akıllı robot tasarım programlama neredeyse kadar bu estetik olduğu gibi, bir pratiklik verimli uygulanabilir pratiklik odaklanmış bir prototip vitrine gibi görünüyor. Cam prototip Milano Tasarım Haftası’nda 2015 sergilenen iken popüler bir konu olduktan sonra, Bartlett Mimarlık Okulu tamamen Cam algoritmik tasarım ve 3D baskı süreci arkasında var.

 

Yukarı yanındaki Cam ve destek personeli için daha ileri bir eğitim endüstriyel üretim robotları olacak NVIDIA cuDNN derin sinir ağları kütüphanede bir prototip tasarımı oluştururken özerk kararlar bu robot üretim sistemine yardımcı olur. Prototipleme projesinin son sonuçları sergilendi University College Londra B-Pro göster Cam prototip yanı sıra tasarım yarattı algoritmik simülasyonları, hem görüntülenen Mimarisinin Master programına sergisi, Bartlett School.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir