3D biyomedikal prototipler

Hiçbir 3D baskı yenilik tıbbi olandan daha önemli ya da devrimci olduğunu ve bu konuda genç bir İtalyan kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından bazı yeni fantastik tasarımlar öğrenmek için çok mutluyuz.Denilen Açık BioMedical İnisiyatif, gönüllüler bu grup üzerinde çalışıyor ve düşük maliyetli tıbbi çözümler için 3D yazdırılabilir tasarımlar mükemmelleştirmek bu kadar geçen yıl geçirmiş veya etmiştir. Maker Faire Roma 2015, onlar kendi yarattıkları üç tanıttı adres: Protez el ve düşük maliyetli bir biyonik sürümü ve hatta 3D yenidoğan bebekler için BOB inkübatör basılmış.

Açık BioMedical Girişimi çok net sorunu doğdu: Dünya nüfusunun% 80’i yeterli tıbbi teknolojiye erişimi yok. Neyse ki, küreselleşme ve teknolojik yenilikler artık bu konuda bir şeyler yapmak için bize vermiş olursunuz. Teknik zorluklar birlikte karşı karşıya olduğunda Coğrafi mesafe kolayca aşılabilir, maliyetler çok insani yardım örgütlerinin, sivil toplum örgütleri ve yerel sağlık yardımları sayesinde onları destekleyen, her kişi yardım etmek için aşağı kesti. Biyomedikal teknoloji Ağ ve potansiyeli, bu sınırlar ve eşitsizliklerin Bir Dünya hizmetinde, Dijital Biyomedikal girişim olabilir karşılayabilir, ‘İtalyan yenilikçilerin kendi emelleri bize bildirin.

Valentino Megale As Açık BioMedical Girişimi 3ders.org açıklar, organizasyonları tek bir hayatı değişen devreye birçok uzman gönüllülerin yeteneklerini birleştirerek amacıyla bir yıl önce kuruldu. ‘Mühendisler, doktorlar, yapımcıları ve tasarımcılar biyomedikal cihazların tasarımı üzerinde çalışmak. Grafik ve video yapımcıları yaratıcı faaliyetleri ve OBM Girişimi amaçları hakkında söyle. Yazarlar ve blogcular bir online dergisinde yeni teknolojiler gönderme potansiyeli açıklar. Avukatlar ve ekonomistler tartışmak ve yeni yasal ve ekonomik yaklaşımlar geliştirmek, ‘diyor. ‘Meraklı ve tutkulu taraftarları OBM Girişimi ile ilgili son haberleri paylaşmak ve etkinlikleri organize yardımcı olur. Hepsi, bir aile herkes Hoş Geldiniz olduğu beceri ve serbest zaman paylaşmak. ‘

Bekleniyor olabilir gibi, CAD tasarım ve 3D baskı onların gelişiminde büyük bir rol oynadı. ‘Herhangi bir biyomedikal proje dünya çapında dağınık gönüllüler çalışmaları ile kişiye uyarlanmış gerçek zamanlı olarak düzenlenebilir ve mükemmel, PC’de dizayn edilebilir, ve o zaman bile tek bir km götürmek zorunda kalmadan, tek bir tıklama ile her yerde gönderilecek, ‘Valentino söyler ve tam olarak istedikleri açık kaynak yaklaşımının türüdür. ‘Sonuç birkaç kişiye aittir kapalı bir bilgi değil, ama her fikrin ve çözüm potansiyel hataların belirlenmesi kolaylaştırmak ve biyomedikal teknoloji daha tam özelleştirme sağlayan, ortak bir miras olur.’

 

Geçen haftaki Maker Faire Roma 2015 herhangi bir ziyaretçi görmüş gibi, bu yaklaşım zaten kesinlikle gelişmekte olan dünyada hayatlarını değiştirmek üç dikkat çekici 3D baskılı kreasyonlar sonuçlandı. İlk WIL, üretmek için sadece 60 euro (veya yaklaşık 75 $) maliyeti kolayca özelleştirilebilir el protezi olduğunu. Mevcut bionics az binlerce – – Onlar bile sadece 500 avro düşük maliyetli biyonik bir alternatif geliştirmiş masal denir. ‘3D kas sinyalleri temelinde yeniden daha kesin hareketler için, elektronik parçalar ile elektrik protez baskılı,’ Valentino off-the-raf elektronik dayanıyor ekliyor.

Ama kesinlikle onların en etkileyici yaratma – ve gerçekten hayat kurtaracak tek – BOB olmalı. Bu, özellikle prematüre ya da yetersiz beslenen doğanlar için bebek gelişimi için ideal bir mikroklima tutar biyomedikal bebek kuvöz olduğunu. ‘Dünya Sağlık Örgütü’ne göre […] neonatal ölüm hızı halen uluslararası belirlenmiş standartların çok yüksek olduğu Afrika ve gelişmekte olan ülkelerde diğer ülkelere, gibi geniş bölgeler hala vardır. Çeşitli nedenleri arasında yenidoğan ölümlerinin yaklaşık% 75’i çoğu zaman çok pahalı veya zor yönetimi / bakım biyomedikal cihazların tarafından verilen bir destek eksikliği, yaşamın ilk haftasında meydana geldiği tahmin ediliyor, ‘Valentino açıklıyor. BOB fikri hızla doğdu. ‘Amaç, düşük enerji tüketimi ve bakımı kolay olan, taşıması kolay ama sağlam, güvenilir ve ucuz bir sistem elde etmektir. Bir geri besleme kontrolörü sayesinde, sistem sabit parametreleri tutmalıdır: Onlar değişir ve eğer bir eşik değerini (set) bu sesli alarm devreye sokar aşan ‘diyor.

Açık BioMedical Girişimi hayatlarını kurtarmak için kurs böylece gerçekten ve onlar dünya çapında onları dışarı yayılmadan önce, Maker Faire Roma 2015 sonraki adım tamamladıktan ve bu tasarımları belgeleyen olan en büyük bir hit oldu. Ancak, tek dezavantajı – her zamanki gibi – fon. Onlar zaten farklı kaynaklardan bir sürü fantastik yardım bir sürü alıyorsanız da, son zamanlarda İtalyan platformu üzerinde crowdfunding kampanyası başlattı Withyouwedo. ‘Her bağış, hedeflerine ulaşmak projelerini, sertifika onları geliştirmek ve bunları duyan herkese dağıtmak için inisiyatif yardımcı olacak,’ Valentino diyor. Eğer bu fantastik neden mütevazı bir katkıda bulunmak istiyorsanız, onları kontrol etmeyi unutmayın.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir