3D Baskı 3D Kitbash Tasarım Yeniliği Gelişmeler

Üç yıl önce, oyuncak tasarımcısı Quincy Robinson ve sanat dünya iş meraklı Natalie Mathis oluşturdu 3DKitbash özel destek yapıları ya da tutkal gerekmez üzere tasarlanmış üstün 3D yazdırılabilir oyuncaklar ve 3D yazıcı test kitleri yaratma hedefiyle. Şirketin kuruluşundan bu yana, Natalie ve Quincy işlerini genişlettik ve daha fazla tüm bu 3D baskı yapabilir keşfetmek için özel tasarımlar heykeltıraşlar aralığında yanı sıra 3D şirketleri ve eğitimciler ile işbirliği yaptı.

3DKitbash en bulgulardan biri kendi popüler oyuncak modeli, Mega Hayalet dahil kendi oluşturma sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır, 3D Systems tarafından Geomagic Serbest yazılımı olmuştur. Biz Freeform ile tasarımı, 3DKitbash hakkında daha fazla bilgi edinmek için Natalie ile yakaladı ve Mega Hayalet arkasında ilham.

Neden Geomagic FreeForm kullanıyorsunuz?

Serbest Biçim kolayca biz kesin dijital heykel için bulduğum en iyi program.Titiz ölçümler yeteneği ile bağlanmış Haptik heykel geliştirme adımları arasında kolay ve hızlı bir geçiş yapar. Serbest mevcut önce, geliştiriciler genellikle bir CAD yazılımı içinde bir yapının rijit mekanik unsurları oluşturmak ve ayrı bir programda oluşturulan olmuştu daha heykelsi unsurları olan unsurları birleştirmek için bir yol bulmak zorunda kalacak.Birleştiren unsurları ve dosya türlerinin Bu süreç neredeyse kesin olarak sorunlara neden olur. Cidden, bu bir sürükle var. Serbest Biçim bize bu bir sürü uzaklaşmak için izin.

Bize geliştirme süreci hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Bizim ilk kavramlar kullanarak, Freeform düzeni şekilleri başlar ve biz istiyoruz tasarım elde edene kadar sonra yavaş yavaş bu kesip.

Hepimiz 3DKitbash ürünleri gibi, masaüstü yazıcıların baskı olacağını tespit ediyoruz Cube destekleri olmadan. Bunu yapmak için nasıl anlamaya zaman eğlence başlar. Esasen, biz yeni oluşturulan kenarları 3D baskı için üsleri olarak kullanılabilecek şekilde modeli “cut” en iyi alanları belirlemek için serbest form kullanın. Modeli kesmek için iyi bir alan mevcut değilse, geri dönüp daha iyi destek gerektirmeyen 3D baskı karşılamak için modeli yeniden şekillendirecek. Bundan sonra biz bazı test baskı yapmak. Orada olmak için bir kaç ayarlamalar genellikle, ama onlar kolayca Freeform içinde bitirdiniz.

kilit-3-d-baski

Mega Hayalet arkasında ilham kaynağı neydi?

Biz aslında bizim GRAPHICA koleksiyonunun bir parçası olarak hayalet tasarlanmış (tek parça yazdırmak ve her bir hareketli parçası var şakacı tasarlanmış, hızlı baskı 3D modelleri kitleri). Hayaletin dil taşır, ama yine de gerekli hiçbir montaj ile tek parça olarak 3 boyutlu yazdırılabilir var. O biz yapıyoruz tasarımlar tür büyük bir örnektir.

Mega Hayalet bizimle 3D baskı tanitima ve gösteriler için çok gitti. Çocuklar onu seviyorum. O geçenler onun dilini dışarı yapışmasını, yaramaz bu. Biz onun tek parça basılmış olduğunu insanlara anlatmak, özellikle Ve o, büyük bir sohbet başlatıcı. Bu 3D baskı yeni yönlere üretim ve ürün tasarımı alabilir nasıl gelişigüzel insanları meşgul harika bir yoldur.

Başka hangi ürünleri sunuyoruz?

Bizim diğer satırları Quin ve niq, 3D yazıcılar aracılığıyla Dünya’ya teleport bir erkek / kız kardeş aksiyon figürü ikilisi yer alıyor. Onlar 11 inç, her duran, mafsallı ve posable ediyoruz. Çocuklar ve eğitimciler hatta uzay kask, jet paketleri, araçlar, yüz ifadeleri ve yardımcı pimleri gibi aksesuarlar dahil UpKits onları özelleştirebilirsiniz.

Nasıl modeller teknoloji ve mühendislik eğitimi girişimleri ile uyarlar mı?

Biz eğitimciler ile konuşurken zaman büyük bir geçirdim ve onlar ne lüzum (2) iyi tasarlanmış ve kolayca ve hızlı bir şekilde yazdırmak için tasarlanmış olan, (1), tek bir sınıf süre içinde yazdırmak 3D yazdırılabilir modelleri olduğunu söyledi ettik çekici olmak ve (3) 3D yazıcılar neler yapabileceğini sergilemek ise. Tüm bunları göz önünde, biz bizim modellerimiz çocuklar 3D baskı için tasarım temelini göstermek için hızlı, çekici bir yol sağlayan bkz. Onlar kendi için ilham kaynağı olarak bizim tasarımlar kullanabilirsiniz. Bizim modellerimiz çocuklar neyin mümkün düşünmeye olsun.

Sen 3DKitbash topluluk büyüyen çok zaman geçirdim. Eğer çalışmak acemi 3D tasarımcılar için ipuçları var mı?

Biz yol boyunca birkaç şey öğrendim. Birincisi, akılda baskılı plastik tahıl tasarım bölme en aza indirmek için. İkincisi, renkleri ile de fotoğraf renklerde baskı ve deney yüksek kaliteli görüntüleri ile modellerine insanları çekmek, böylece. Üçüncü olarak, topluma iyi ve katılmak. Tasarımlarınızı yazdırmak için zaman geçtiniz olanlar ederiz. Eğer Ve dördüncü, bir hikaye anlatmak. Insanlara yazdırarak ve modellerini kullanarak yaparken düşünmek için bir şey ver. Tam bir deneyim haline tasarımlarınızı yapmak için anlatı kullanın.

[youtube width=”600″ height=”365″ video_id=”dcX41EQ1JTo”]

(Visited 12 times, 1 visits today)

3D Baskı 3D Kitbash Tasarım Yeniliği Gelişmeler” için 3 yorum

 • 1 Ekim 2017 tarihinde, saat 18:07
  Permalink

  Do you feel like you have tried everything possible in order to lose weight? You are not alone–many people have the same problem. The following article is designed to give you tips that you may not have even known existed. By following these tips, you will reach your weight loss goal in no time.

  Yanıtla
 • 3 Ekim 2017 tarihinde, saat 05:27
  Permalink

  Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.

  If youre a new or old fan of the show there are Tours and museums you can go and see some of the locations and memorabilia of this classic show. The Doctor Who Tour of London will take you on over 15 locations from the show, some from the new series and some from old sites like the location of The Invasion and Resurrection of the Darleks. The tour also takes you to the TV museum in London where you will get to see some of the cosumes worn in the show and props used. Also you can buy gifts and memorabilia from the shop.

  You will learn all about how the shows were made so the tour is also educational. If you want to take pictures of the locations thats not a problem. Remember the front door of 10 Downing Street in Aliens of London? Well you can get up and close to this and get your picture taken in front of the door. Rose Tyler fans will love the tour as you get to drop by her home in the show.

  Why not go that extra mile and actually meet a Doctor Who star. Well this is possible with private or group tours. You will get the general tour but included will be a pre-arranged meeting or lunch with a celebrity from the show. This will obviously depend on availability of the celebrity and the cost will reflect the popularity of that celebrity.

  There are tours in London and also Wales. The Wales tours take you to Cardiff where you will see lots of location which were featured in shows since 2005. You can leave from London or at Leigh Delamere services station on the M4. There is a Doctor Who exhibition in Cardiff which you get to see. At the end of the Doctor Who tour you get a souvenir group picture sent you by email which is a nice touch.

  For seriously devoted Doctor Who fans there is a 3 day tour which takes you to all the locations in both London and Cardiff. You will see locations from the past 45 years as well as recent sites from the lasted Doctor Who series. Day one is based in London where you get to see 15 sites. Day two takes you to Cardiff where you get to mean the real life owner of the to see we have an Gothic property used as the location of the school in Human Nature. The final day is partly spent in Cardiff with a walking tour at Cardiff Bay, then you head back to London but a stop at Stonehenge to see the site of the Pandoica. Then its dinner at The Cloven Hoof pub in Devils End b efore you taken back to central London.

   

  Yanıtla
 • 11 Ekim 2017 tarihinde, saat 12:22
  Permalink

  Writing a medical thesis or dissertation is a task done by almost all postgraduate and master’s medical students. Dissertation is derived from the Latin word disserto which means discuss. It is essential to write successful medical papers such as medicine essays and medical thesis papers. There are several reasons as to why students write medicine essays. One of the reasons is to promote enhancement of critical judgment, research skills as well as analytical skills. Moreover, medicine essay writing produce students with the ability to 4evaluate and analyze data critically.

  The initial step for writing medicine essays is to choose a topic. A writer should have at least three topics to choose from. The topic has to be interesting, feasible and relevant. It is essential to write quality medicine essay. Hence, students need to have analytical skills and perfect writing skills. The writing skills will enable them write outstanding essay papers that can be highly regarded by instructors and professors. Teachers often require a lot and expect a lot from their students in terms of medicine essay writing. for this reason, students find essay writing to be an extremely difficult task and hence resort to buying custom medicine essays.

  A custom medicine essay has to be written by professional writers who are qualified in the field of nursing. Moreover, the custom medicine essay has to be original and plagiarism free. This means that it has to be written from scratch by experts with many years experience. The many years experience should enable a writer to write any form of medical paper including medical thesis, medicine essay and even medicine research paper. Moreover, experience will enable a writer to write a medicine essay that can guarantee academic success.

  Students get custom medicine essays from custom writing company. It is essential to choose the best company so that one can get the best custom medicine essay. The best and the most reliable medicine essay writing company should have some unique characteristics such as affordability and the ability to provide original and superior quality medicine essays. The other quality is that the company has to hire expert writers who can write quality medicine essays and other types of medical papers. The essays should not only be quality but also plagiarism free and free of grammatical and spelling mistakes.

  A custom medicine essay has a similar structure to any other academic essay assignment. It has an introduction that introduces the topic and tells the reader what the essay is all about. The second section is the body that has many paragraphs supporting the main topic. Finally there is the conclusion that briefly summarizes what has been discussed in the body section of the essay. Students should choose reliable writing companies so that they can get quality custom papers on several fields such as technology, sociology and law in addition to medicine field.

  Our custom writing company is the best company that all clients should rely on when in need of any given type of medicine paper. We provide quality papers that not only plagiarism free but also original. Moreover, our custom papers are affordable and able to guarantee academic excellence at all times. All our medical papers are reliable and sure of satisfying clients at all times.

   

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir