3 boyutlu yazıcı ile yazılmış elbise

Tasarımcı Laura Thapthimkuna şimdi Kickstarter üzerinde finanse almak için çalışıyor güzel bir 3D baskılı elbise yaptı. Yazma zamanı 2000 $ kaldırdı ve nasıl kontrol edebilirsiniz onu Vortex elbise vardır burada gidiyor.

elbise-3-boyutlu

Neden bu elbise yapmak için 3D baskı çevirmek mi?

Benim tasarımlarda hep yapısını oluşturmak için çalıştık ve soyut geometri ve çizilmiştir  siluetler. Ben “bedenin ötesinde” tasarım ve negatif uzaydan gelen şekiller ve yapılar yaratma fikri hoşuma gitti. Bir arkadaşı aracılığıyla 3D baskı keşfetti zaman, tezler tasarımları Kafamda vardı yürütmek için bir yol buldu.

O yapılan getting bazı sorunları nelerdir?
Ben bir sorun diyoruz, ama bu tasarım ile sorunlardan biri ve herhangi kafamda bir 3D fikir gidin ve kağıt üzerinde iki boyutlu bir yere koymak için denemek zorunda olduğunu olmazdı. Sonra geri 3D çevirmek için, bu geçişler zamanlarda zor ve zor olabilir benim 3D modelleyicisi bu iki boyutlu kroki vermek zorunda, ama 3 boyutlu yazıcı geniş bilgi birikimi ile çok yetenekli peoplel ile çalışmak gerçekten çok şanslıyım. En belirgin sorun, bu ölçekte bir tasarım gerçek imalat finanse edememek, ben zorlayıcı işimi bulur seyirci genişletmek ve bu Kickstarter kampanyası aracılığıyla bu tasarım yazdırmak için finansman elde etmek umuyorum.
 
Eğer daha işlevsel 3D baskılı giyim yapmak için bir moda tasarımcısı gibi malzemelerin ne tür ihtiyacım var? Bir rüya malzeme var mı?
Vücut üzerinde bir şey koyarak göz önüne alındığında Hafif malzeme çok önemli bir unsurdur. Benim şimdiki tasarımı ile ben şeklini korumak için oldukça katı / sert malzemeden oluşturulan gereken şekiller keşfetmeye çalışıyorum. Benim için kişisel olarak hedef tam kumaş gibi davranır şey 3D baskılı giyim yaratmak değildir.Ben kendi özellikleri ve malzeme ile bir Meduim 3D baskı keşfetmek ve kumaş ve elle yaratmak imkansız fikirler ile gelmek istiyorum.
Elbise arkasında kavramı nedir?
Vortex Dress arkasında ilham alan ve karadelikler oldu. Çok bükülmüş ve evrende tahrif edilmesini süresi ile ilgili teorilerin ve mekanın sanatsal yorumlarla esinlenerek oldu. Belirli bir bitiş veya başlangıç, organik ama çizgiler swooping ve dokuları giderek matematiksel unsurları ile bir şeyler yoktu bir tasarım yaratmak istedik.
 
Neden crowdfund?
Bu benim ilk kez hiç kalabalık fonuna çalıştığı bir tasarım biraz sinir bozucu olduğunu! Ama ben gerçekten daha fazla kişi ile işimi paylaşmak ve 3D baskı olanaklarının ile uğraşan diğerleri olsun yanı sıra gerçek hayatta bu tasarım oluşturmak için fon mümkün olduğumu yapıyor umuyoruz.
İnsanların eklemek veya tasarım remix umuyoruz musunuz? 
Ben gerçekten hiç düşündün değil, ama belki başka bir tasarım ile gelecekte bu bir seçenek olabilir. Ben böyle bir şekilde diğer yıllardan açık bir tasarım oluşturmak için gelecekte keyifli olabileceğini düşünüyorum.
(Visited 14 times, 1 visits today)

3 boyutlu yazıcı ile yazılmış elbise” için bir yorum

  • 7 Nisan 2016 tarihinde, saat 10:16
    Permalink

    3 boyutlu yaz?c?lar? merak m? ediyorsunuz? Hangi katmanl? uretim teknolojisi sizin ihtiyaclar?n?za uygun? 

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir